Справа розтрати коштів ДП «Луцький КХП N2»: обвинувальний акт скеровано до суду

29 листопада 2018 року обвинувальний акт стосовно колишнього голови ДП «Луцький КХП №2» та начальника елеватора цього ж ДП скеровано до суду. Обом особам інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). 

 

Як встановило слідство, ПАТ «Аграрний фонд» (100% акцій належать державі) у листопаді 2013 року передав збіжжя на відповідальне зберігання до ДП «Луцький КХП №2». Його тодішній керівник, без отримання дозволу власника зерна, вирішив відвантажити його комерційним структурам без оплати з їхнього боку. Відвантаження забезпечив начальника елеватора. У такий спосіб упродовж лютого-червня 2014 року з елеватора ДП «Луцький КХП №2» вивезли понад 26 тис. тон збіжжя, яке належало ПАТ «Аграрний фонд», що завдало підприємству збитків на суму понад 56 млн грн.

 

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали у жовтні 2016 року. 

 

В грудні 2017 року екс-директору ДП «Луцький КХП №2» повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України. 

 

В липні 2018 року розслідування завершено — стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення. 

 

 

Фото: www.agronews.org

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.