«Справа рюкзаків»: трьом підозрюваним обрано запобіжний захід

1 листопада Солом’янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід стосовно трьох підозрюваних у причетності до завдання збитків державі в розмірі близько 14,5 млн грн під час закупівлі у 2015 році рюкзаків за кошти Міністерства внутрішніх справ України (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Відповідно до рішення, суд лише частково задовольнив клопотання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які наполягали на арешті підозрюваних із альтернативою внесення застави.

Зокрема, стосовно приватної особи, а також представника ТОВ-переможця тендеру з постачання рюкзаків суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Підозрювані мають носити електронний браслет, здати всі паспорти до міграційної служби, не відлучатися з міста проживання без відома суду, а також утриматись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками у кримінальному провадженні.

Стосовно колишнього заступника Міністра внутрішніх справ України, на нього покладено аналогічні зобов'язання, за винятком обов’язку носити електронний браслет. Термін дії обраного засобу забезпечення провадження – два місяці.

6 листопада 2017 року САП оскаржила до Апеляційного суду міста Києва ухвали слідчих суддів, вважаючи вказані запобіжні заходи занадто м’якими та такими, що не відповідають тяжкості кримінального правопорушення та ризикам, встановленим під час досудового розслідування.

Нагадуємо, 31 жовтня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою у розтраті понад 14 млн грн затримали трьох осіб: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України, представника фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків та ще одну приватну особу.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: 24tv.ua