Справа щодо корупції на митниці: матеріали відкрито

Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП завершили розслідування за підозрою шістьох осіб, ймовірних учасників одного з епізодів корупції на митниці, через яку державі завдано 63,8 млн грн збитків. Підозрюваним 16 листопада 2020 року відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Зокрема, розслідування завершене стосовно:

  • особи, яку слідство вважає керівником злочинної організації;
  • в.о. керівника однієї з регіональних митниць ДФС України;
  • ексдиректора департаменту адміністрування митних платежів ДФС України;
  • 3 фізичних осіб —представників комерційних компаній.

Загалом у кримінальному провадженні повідомлено про підозру 11 особам. Матеріали стосовно п’ятьох із них виділені в окреме провадження, розслідування в якому триває.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч.1 ст. 255, ч.3 ст.212, ч.2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Епізод, у якому завершено розслідування, — один із низки злочинів на митниці, які досліджує НАБУ. Загалом йдеться про зловживання, збиток від яких може сягати близько 500 млн грн.

У межах цього розслідування, розпочатого НАБУ у вересні 2017 року, детективи ініціювали накладення арешту на понад 450 млн грн компаній-учасниць схеми. Згодом, у грудні 2017, кінцевий бенефіціар зазначених компаній запропонував детективам НАБУ неправомірну вигоду у розмірі 800 тис. дол. США, аби ті припинили розслідування та закрили кримінальне провадження, проте його викрили «на гарячому». Цей факт задокументований та вже розслідуваний — обвинувальний акт стосовно особи, яка намагалася підкупити детективів НАБУ, скерований до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року.

Особі-організатору, сімом посадовцям однієї з регіональних митниць та ДФС України НАБУ і САП повідомили у листопаді 2019 року.

Досудове розслідування цих фактів детективи НАБУ розпочали в вересні 2017 року.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.