Справа «ЗТМК»: контракт із директором варто розірвати

Національне антикорупційне бюро пропонує Фонду державного майна України розірвати контракт із директором ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (51% акцій належать державі), якого обвинувачують у розтраті понад 492 млн грн підприємства. Відповідний лист за підписом Директора НАБУ Артема Ситника надіслано 27 лютого.

У листі, з-поміж іншого, вказується на те, що директор ТОВ «ЗТМК» порушив низку пунктів контракту, укладеного з ним Фондом держмайна. Йдеться, зокрема, про забезпечення високоприбуткової діяльності, ефективного використання й збереження майна, проведення модернізації підприємства.

Бюро пропонує ФДМУ провести аналіз фінансово-економічних показників діяльності ТОВ «ЗТМК», вжити заходів контролю щодо використання і збереження  фінансових ресурсів підприємства та досягнення мети його створення, в тому числі щодо використання інвестиційних коштів, залучених для технічної модернізації виробництва.

Нагадуємо, детективи НАБУ встановили, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник «TOLEXIS TRADING LIMITED» виділила 880 млн грн. Однак, директор ТОВ «ЗТМК», зловживаючи службовим становищем та увійшовши у змову з групою осіб, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (понад 492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Розслідування за наведеними фактами детективи Бюро розпочали в червні 2016 року.

У вересні 2016 року директору ТОВ «ЗТМК» повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Пропозиція Бюро щодо розірвання контракту з директором ТОВ «ЗТМК» є обов'язковою для розгляду ФДМУ впродовж 30 днів. Адже, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», НАБУ має право надсилати органам державної влади рекомендації щодо усунення причин і умов, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності. 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: ZN.ua