Справу головного лікаря Запорізької обласної лікарні скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування за фактом завдання державі збитків у розмірі 13 млн грн шляхом зловживання службовими особами Запорізької обласної клінічної лікарні (КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради), Запорізької обласної державної адміністрації своїм службовим становищем. Обвинувальний акт стосовно цих осіб 6 березня 2018 року скеровано до Комунарського районного суду м. Запоріжжя Запорізької області для розгляду по суті.

Зокрема, секретар комітету з конкурсних торгів Запорізької обласної клінічної лікарні, колишній заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, а також керівник одного з підприємств обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України (керівник підприємства – ч.2 ст.364 КК України)

За версією слідства, колишній заступник Запорізької обласної державної адміністрації (на даний час головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні) у змові з секретарем Запорізької обласної клінічної лікарні та керівником одного з підприємств у 2012 році організував проведення незаконної процедури закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги коштом субвенції з державного бюджету (бюджетна програма «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медичного автотранспорту та обладнання для закладів охорони здоров’я»). У результаті закупівлі для потреб комунального медичного закладу за бюджетні кошти придбано 26 одиниць автомобілів швидкої медичної допомоги, комплектація яких не відповідала вимогам стандартів України, і експлуатація яких за прямим призначенням була неможливою. Внаслідок цих дій державі завдано збитків на загальну суму 13 млн грн.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у липні 2016 року.

Про підозру у вчиненні злочину головному лікарю Запорізької клінічної лікарні повідомлено у серпні 2017 року.

В жовтні 2017 року підозрюваним та їхнім захисникам відкрито доступ до матеріалів досудового розслідування.

Фото: operkor.wordpress.com

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.