Справу махінацій з житлом Держприкордонслужби в Ужгороді скеровано до суду

28 листопада 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу стосовно трьох осіб, яких обвинувачують у заволодінні понад 14 млн грн при будівництві багатоквартирних будинків для Державної прикордонної служби України.

Серед обвинувачених*:

  • начальник Західного регіонального управління ДПСУ;
  • перший заступник начальника Західного регіонального управління ДПСУ;
  • директор компанії-забудовника.

*посади вказані на момент вчинення злочину

Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. У зв’язку з відсутністю в Україні, директора компанії-забудовника про підозру повідомили заочно, його оголошено в національний і міжнародний розшук, судом надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно вказаної особи.

За даними слідства, у вересні 2016 року Державна прикордонна служба України та компанія-забудовник уклали угоду, за якою в Ужгороді мали збудувати 5 багатоквартирних будинків для співробітників ДПСУ коштом бюджету. Проте, як виявилось, усі необхідні будівельні роботи не були виконані, відтак будинки виявилися непридатними для життя. Не дивлячись на це, посадовці ДПСУ підписали акти приймання виконаних будівельних робіт і перерахували понад 14 млн грн компанії-забудовнику за роботи, які по факту виконані не були.

5 липня 2022 року причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб детективи Національного бюро викрили і повідомили про підозру. У серпні 2022 року слідство завершили.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.