Справу недобудованого сховища ядерного палива скеровано до суду

6 липня 2021 року НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб, обвинувачених в організації надання неправомірної вигоди при побудові Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Йдеться про директора приватної компанії (ч.5 ст.27, ч.2 ст. 369, ч. 2 ст. 366 КК України) та заступника генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» (ч. 4 ст. 368 КК України). 

Слідство встановило, що у 2017 році посадовець відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав із компанією, підконтрольною екснародному депутату, договір на 929 млн грн. Згідно з ним ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.

Встановлено, що впродовж 2017-2019 років посадовець «Енергоатому» безоплатно одержав від іншої компанії, очолюваної директором ТОВ, і також підконтрольної екснародному депутату, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із квітня 2020 року.

У вересні 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у вчиненні корупційного злочину народному депутатові VIII скликання та заступнику генеральному директора відокремленого підрозділу, а уже в жовтні  й експосадовцю відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

16 лютого 2021 року стороні захисту відкриті матеріали слідства. 

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.