Справу «Охматдиту» скеровано до суду

8 вересня 2021 року НАБУ та САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб, задіяних у завданні 30 млн грн збитків державі при будівництві Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».У вчиненні корупційного злочину обвинувачують:

  • колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва «Укрмедпроектбуд» (за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України);
  • керівника приватного підприємства-генпідрядника (ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України).

Розслідування стосовно ще одного учасника злочину — керівника приватної компанії — виділено в окремий епізод, оскільки особа перебуває в розшуку. Стосовно нього вирішується питання про здійснення спецрозслідування.

Як встановило слідство, у 2013 році посадовці сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні «Охматдит». Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно «на папері» обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 млн грн.

5 травня 2020 року НАБУ і САП повідомили цим особам про підозру.

9 квітня 2021 НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою двох осіб та відкрили стороні захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.