Справу розтрати 1,2 млн грн філії «Укрзалізниці» скеровано до суду

10 травня 2022 року обвинувальний акт стосовно колишнього директора Трудівського кар’єроуправління державного підприємства «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» (нині - виробничий підрозділ Філії «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця») та керівниці приватного підприємства скерували до суду. Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Як з’ясувало слідство, наприкінці 2013 — початку 2014 року директор Трудівського кар’єроуправління ДП «УПП ДАЗТУ» спільно з керівницею ТОВ (зареєстроване у Донецьку) оформив договір поставки  щебеневої продукції до вказаного ТОВ. Відвантажені держпідприємством на адресу ТОВ 19 тис. 765 тонн щебеню залізницею експортували до росії, при цьому жодних бухгалтерських документів на підтвердження зазначених правовідносин з держпідприємством складено не було, а оплату так і не здійснили. Згідно з висновками судово-економічних експертиз, такими діями інтересам держпідприємства завдано 1,2 млн грн збитків.

Після повідомлення про підозру у серпні 2019 ексдиректор переховувався від слідства, а керівник приватного підприємства перебувала на тимчасово окупованій території України. Стосовно ексдиректора державного підприємства у вересні 2021 отримано дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування, а в січні 2022 встановлено місцезнаходження керівниці компанії.

Підслідність вказаного кримінального правопорушення за Національним бюро Генеральний прокурор України визначив у серпні 2018 року.

Детальніше про справи щодо корупції в УЗ: https://cutt.ly/vHwnsbc

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.