Справу щодо розкрадання 994 тис. грн «Чорнобильського спецкомбінату» скеровано до суду

Розслідування розкрадання коштів державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» (далі — ДСП «Чорнобильський спецкомбінат») закінчено. 26 червня 2019 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора підприємства. 

 

Екс-посадовця обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).

 

Впродовж 2016 року за результатами процедур електронного аукціону службові особи підприємства підписали три угоди на постачання дизельного палива та бензину А-92 для потреб «Чорнобильського спецкомбінату» з переможцем торгів — приватною компанією.

 

За даними слідства, у подальшому генеральний директор підписав низку додаткових угод, якими щоразу підвищувалася вартість товарів. Це мотивувалося тим, що нібито у період дії угод на ринку зростали ціни на пальне. Однак документального підтвердження коливання цін не було, а відповідно — і підстав для укладання додаткових угод також. Більше того, під час розслідування детективи з’ясували, що насправді у зазначений в угодах період ціни пального на споживчому ринку України не тільки не зростали, а знижувалися.

 

Внаслідок укладення додаткових угод ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» придбало пальне в значно менших обсягах, ніж було передбачено первинним договором, за ціною, яка не відповідала реальним середньоринковим коливанням. В результаті, таких дій ДСП завдано збитків у розмірі  994 тис. грн.

 

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з січня 2018 року.

 

Публікації за темою: http://bit.ly/2VVxCkc