Справу щодо розтрати 2,225 млн дол. США «СпецТехноЕкспорту» скеровано до суду

Розслідування факту розтрати службовими особами «СпецТехноЕкспорт» належних ДП «ЗАВОД 410 ЦА» 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн), що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», закінчено. 24 січня 2020 року прокурори САП скерували до ВАКС обвинувальний акт стосовно п’ятьох осіб.

Серед обвинувачених:

  • колишній директор ДП «СпецТехноЕкспорт»;
  • колишній директор ДП «СпецТехноЕкспорт»;
  • ексзаступник директора ДП «СпецТехноЕкспорт»;
  • ексзаступник директор департаменту контракту № 1 «СпецТехноЕкспорту» (нині — підприємець);
  • ексначальник одного з відділів «СпецТехноЕкспорту» (нині — підприємець).

Дії обвинувачених кваліфіковані за ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

За даними слідства, у 2014 році за ініціативи керівництва «СпецТехноЕкспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією додаткову угоду, якою передбачено надання компанією-нерезидентом послуг (виконання робіт) з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «СпецТехноЕкспорт» мав поставити продукцію, вироблену ДП «Завод 410 ЦА». Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що державне підприємство «СпецТехноЕкспорт» заплатило 2,225 млн дол. США належних ДП «ЗАВОД 410 ЦА» коштів. Натомість детективи НАБУ встановили, що компанія-нерезидент заявлені послуги не надавав.

Вказані факти детективи НАБУ розслідували з грудня 2017 року.

4 березня 2019 року НАБУ та САП затримали чинного та колишнього директорів ДП «СпецТехноЕкспорт» та ще трьох екс-посадовців за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн). Упродовж 6-7 березня 2019 року Солом’янський районний суд м.Києва обрав підозрюваним запобіжні заходи: чотирьом із них тримання під вартою з альтернативою застави. Сукупний розмір застави становив 15,4 млн грн. Екс-заступнику директора «СпецТехноЕкспорту» обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту терміном на 60 діб.

6 серпня 2019 року підозрюваним та стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/спецтехноекспорт

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.