Справу щодо розтрати 28 млн грн ПАТ «Одеська ТЕЦ» скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів ПАТ «Одеська ТЕЦ». 6 лютого 2019 року обвинувальний акт стосовно колишнього арбітражного керуючого скеровано до Суворовського районного суду м.Одеси.

 

Дії особи кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

 

За даними слідства, обвинувачений, обіймаючи посаду керуючого санації ПАТ «Одеська ТЕЦ», навесні 2016 року в порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на ринку природного газу України, від імені ПАТ «Одеська ТЕЦ» уклав договір про постачання газу з комерційною компанією. За цим договором комерційна компанія, яка, як встановили детективи НАБУ, не мала технічної можливості виконати поставку, отримала від ПАТ «Одеська ТЕЦ» 28 млн грн.

 

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розпочали у липні 2017 року за власними напрацюваннями. У вересні 2018 року колишньому арбітражному керуючому повідомлено про підозру. 12 листопада 2018 року підозрюваний та сторона захисту отримали матеріали справи для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

 

Нагадуємо, банкрутство ПАТ «Одеська ТЕЦ» розпочато у 2001 році. В грудні 2015 року на підприємстві введено процедуру санації та призначено арбітражного керуючого, який, як встановило слідство, і здійснив розтрату 28 млн грн підприємства. Ця ж особа рішенням Господарського суду Одеської області в грудні 2016 року призначена ліквідатором ПАТ «Одеська ТЕЦ».

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.