Справу щодо завдання збитків «Укртелефільму» скеровано до суду

Розслідування факту завдання 67,73 млн грн збитків ДП «УСТФ «Укртелефільм» закінчено. 27 вересня 2019 року обвинувальний акт стосовно трьох осіб скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду справи по суті.

У вчиненні злочину обвинувачують:

  • співорганізатора корупційної схеми (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч.ч. 1, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишнього генеральний директор ДП «Укртелефільм» (ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 358 КК України);
  • директора комерційної компанії (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України);

Організатор корупційної схеми на цей час переховується від слідства за кордоном та оголошений у міжнародний розшук.

За версією слідства, протягом 2017-2018 років, колишній керівник «Укртелефільму» у змові з приватними особами відчужив на користь приватної компанії майнові права на 62 об’єкти нерухомості у місті Києві. Дії вчинено з численними порушеннями процедури відчуження державного майна, зокрема, без погодження їх із органом управління — Державним комітетом телебачення і радіомовлення України. У результаті державі в особі ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» завдано збитків в особливо великому розмірі. Злочин розкрито на стадії легалізації об’єктів нерухомого майна.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з 12 лютого 2018 року.

6 лютого 2019 року ймовірним учасникам злочину повідомлено про підозру. 26 квітня 2019 року НАБУ та САП повідомили підозрюваним про завершення досудового розслідування та відкрили стороні захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Водночас, за участі НАБУ 7 листопада 2018 року рішенням Господарського суду міста Києва визнано недійсним договір купівлі-продажу майнових прав, укладений між ДП «УСТФ «Укртелефільм» та ТОВ «Лодокс». 21 лютого 2019 року Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Лодокс» на рішення господарського суду міста Києва. На цей час вказані рішення набрали законної сили.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.