Справу стосовно двох адвокатів скеровано до суду

14 березня 2022 року НАБУ і САП скерували до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно адвоката. Йому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст. 15, ч. 4 ст.27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст. 190, ч.2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, обвинувачений спільно з іншим учасником злочину за 100 тис. дол. США обіцяв через голову ОАСК розв’язати питання з одним із суддів цього ж суду щодо позитивного рішення у справі за позовом суб'єкта господарювання. За місцем виявлення предмету неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів (загалом понад 130 млн грн). У квітні 2021 року адвоката викрили «на гарячому» та повідомили про підозру.

Слідство вважає, що обвинувачений  є фактичним власником помешкання, де був вилучений предмет неправомірної вигоди. Однак ці відомості не вказані в його декларації за 2020 рік, так само як і готівкові кошти, які там віднайшли детективи НАБУ. Тому у вересні 2021 року йому повідомили ще й про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації.

В листопаді 2021 року розслідування завершили. Відтоді сторона захисту ознайомлювалася з матеріалами слідства.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.