Справу стосовно директора одного з підприємств «Укроборонпрому» скеровано до суду

23 лютого 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням директора державного приладобудівного заводу (входить до складу ДК «Укроборонпром») в одержанні 2,44 млн грн неправомірної вигоди та недекларуванні нерухомості за кордоном. Кваліфікація: за ч. 4 ст. 368, ч. 1 ст. 366-2 КК України.

Слідство встановило, що обвинувачений впродовж вересня 2016 – січня 2017 рр. одержав від осіб, пов’язаних із ТОВ «Оптимумспецдеталь», неправомірну вигоду («відкат») за приховування махінацій із безпідставною оплатою за постачання товарів військового призначення на користь зазначеної компанії.

Крім того, НАБУ та САП здобули докази, що директор ДП не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, відомості про квартиру у Болгарії, яка належить його дружині. Вартість цього майна станом на дату його реєстрації становила близько 1,33 млн грн (за офіційним курсом НБУ).

У жовтні 2022 року посадовцю повідомили про підозру. 23 листопада 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення. У зв’язку зі зволіканням сторони захисту ВАКС обмежив строк ознайомлення до 20 лютого 2023 року.

НАБУ та САП розслідують й інші можливі зловживання за участі ТОВ «Оптимумспецдеталь» при співпраці з підприємствами ДК «Укроборонпром».

Публікації за темою

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.