Справу стосовно посадовця прокуратури Київщини скеровано до суду

Обвинувальний акт стосовно начальника відділу прокуратури Київської області, підозрюваного у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч.4 ст.27, ч.2 ст.15 ч.3 ст.369, ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України, 18 вересня скеровано для розгляду до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

Як встановило слідство, навесні 2016 року посадовець підбурив фізичну особу (директора одного з приватних підприємств), аби той надав неправомірну вигоду в сумі 130 тис. грн прокурорам органів прокуратури Рівненської області. Приводом стало кримінальне провадження, відкрите за фактом завищення у відомостях обсягів постачання зазначеним підприємством у 2015 році продуктів харчування до закладів освіти м. Рівного, через що місцевий бюджет зазнав збитків. Обвинувачений пообіцяв сприяти тому, аби місцева прокуратора закрила відповідне провадження щодо дій підприємства. Але, отримавши від нього частину неправомірної вигоди — 50 тис. грн, — обвинувачений залишив їх собі.

В ході досудового розслідування обвинуваченого у вчиненні злочину за клопотанням прокурора відсторонили від займаної посади. Йому обрано запобіжний захід у вигляді застави в сумі понад 130 тис. грн.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.