Справу за обвинуваченням екссудді Дніпровського райсуду Києва скеровано до суду

15 листопада 2021 року НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно екссудді Дніпровського районного суду міста Києва, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у сумі 150 тис. дол. США (понад 3,7 млн грн за курсом НБУ станом на момент вчинення злочину). Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням»).

9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили «служителя Феміди» «на гарячому». Верховна Рада України дала згоду на його затримання та притягнення до кримінальної відповідальності. Скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний переховувався від органу досудового розслідування та залишив територію України (кримінальне провадження за фактом незаконного переміщення екссудді через державний кордон України на даний час розслідується ГСУ СБУ). З 16 серпня 2016 року суддю було оголошено у національний розшук, а надалі – у міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримали на території Республіки Молдова. Детективи Національного бюро подали клопотання про екстрадицію екссудді до України. Проте у квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито його викрадення (кримінальне провадження за даним фактом на даний час розслідують слідчі ГСУ СБУ). Місцеперебування служителя Феміди було невідоме аж до липня 2021 року, коли посадовця виявили в одному з сіл Вінницької області.

3 серпня детективи НАБУ затримали екссуддю Дніпровського райсуду Києва у лікарні «Феофанія».

4 серпня Вищий антикорупційний суд обрав екссудді запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, а також зобов‘язав здати закордонні паспорти та носити електронний засіб контролю (браслет).

6 серпня 2021 стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після завершення ознайомлення екссудді вручено обвинувальний акт.