Спроба підкупу голови Держгеокадастру: матеріали відкрито

Розслідування за підозрою двох осіб, які намагалися підкупити голову Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, завершене. 2 червня 2021 року в.о. начальника одного з територіальних управлінь Держгеокадастру та особі-посереднику відкрили матеріали слідства для ознайомлення. Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України.

Підкупити голову Держгеокадастру намагалися задля отримання наказів про виділення земельних ділянок підставним особам. За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди – у 26,9 тис. дол. США з обіцяних 170 тис. дол. США підозрювані передали у листопаді 2020 року.

В грудні 2020 року у момент передачі частини неправомірної вигоди у розмірі 25 тис. дол. США осіб викрили «на гарячому» детективи НАБУ спільно з працівниками ГУБКОЗ СБУ за  процесуального керівництва САП.

Розслідування зазначених фактів НАБУ розпочало у вересні 2020 року за заявою голови Держгеокадастру Романа Лещенка щодо пропозиції надання йому неправомірної вигоди.

Детальніше про викриття корупції у земельній сфері: https://www.youtube.com/watch?v=i6HqJCAVzvc

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.