Спроба підкупу представників антикорупційних органів: нова підозра

23 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату – співучаснику підбурювання до підкупу працівників антикорупційних органів. Кваліфікація: ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369, ч. 4 ст.190 КК України.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року детективи і прокурори викрили двох осіб у підбурюванні обвинуваченого у справі, що наразі слухається у ВАКС, до надання неправомірної вигоди з метою нібито подальшого підкупу прокурора САП. 

Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі за підозрою, а згодом і за обвинуваченням у спробі підкупу керівників НАБУ і САП, його учаснику надійшла у 2020 році. Відтоді ініціатори «вирішити питання» на користь учасника підкупу змінювали ціну та хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, які мали переконати пристати на їхню пропозицію. Врешті ціна дійшла до понад 1,8 млн дол. США. Під час передачі 50 тис. дол. США двох осіб викрили «на гарячому» та згодом повідомили про підозру.

За час розслідування НАБУ і САП зібрали докази і встановили нові факти, що дало змогу притягнути до відповідальності третього учасника злочину – адвоката. Під час зустрічей він представлявся «помічником» судді ВАКС.

Розслідування цих фактів розпочали за заявою обвинуваченого.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.