Спроба підкупу судді з Одеси: розслідування завершене

НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою aдвоката у підбурюванні до надання 1,7 тис. дол. США неправомірної вигоди судді Одеського апеляційного суду, а також помічника судді апеляційного суду, який погодився отримати кошти за вплив на суддю. Дії адвоката кваліфікували за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України, а помічника -  за ч. 2 ст. 369-2 КК України. 22 листопада 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

В межах розслідування корупційного злочину, підслідного НАБУ, слідство встановило факт підбурювання адвокатом свого підзахисного до підкупу судді Одеського апеляційного суду. За 1,7 тис. доларів США вона обіцяла «домовитись» про скасування постанови щодо її підзахисного у справі про адміністративне правопорушення. Гроші адвокат одержала і запропонувала за 1,5 тис. дол. США помічнику судді «домовитись» із суддею. Той погодився, кошти взяв, однак свій план не реалізував, і як виявилось, суддя взагалі не знала про дії помічника.

У вересні 2022 року їх викрили та повідомили про підозру.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.