Спроба підкупу за посаду в НАБУ: засудженого до позбавлення волі експрокурора затримано

Експрокурор Генеральної прокуратури України Олександр Матюшко, засуджений до двох років позбавлення волі за пропозицію 10 тис. дол. США неправомірної вигоди в обмін на працевлаштування на керівну посаду в НАБУ, сьогодні затриманий детективами. Наразі він поміщений у СІЗО, вирішується питання доставлення засудженого до виправної колонії. Нагадуємо, після набрання законної сили на початку лютого 2021 року вироку ВАКС колишнього прокурора оголосили у розшук, оскільки він ухилявся від відбування покарання.

Експосадовця визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України. НАБУ і САП затримали Олександра Матюшка 17 лютого 2016 року. Він обіцяв членам конкурсної комісії НАБУ 10 тис. дол. США неправомірної вигоди за призначення його на посаду керівника чи заступника керівника відділу детективів.

За два місяці після викриття – у квітні 2016 року — справу скерували до суду. Проте за понад три роки Голосіївський районний суд м.Києва так і не ухвалив рішення.

Після створення ВАКС, справу передали за підсудністю, та почали розглядати з початку. У рекордні строки, усього через 10 місяців з моменту отримання справи, у вересні 2020 року судді ухвалили вирок – визнати Олександра Матюшка винним і призначити покарання у вигляді двох років позбавлення волі. У січні 2021 року рішення ВАКС підтвердила Апеляційна палата, а у липні – Касаційний кримінальний суд Верховного Суду. Це перший вирок ВАКС, пов’язаний із реальним позбавлення волі, який пройшов усі інстанції і залишився чинним – на це пішло усього півтора року.

Детальніше про справу: https://cutt.ly/Mmn4Wze

 

Також, сьогодні, 12 липня 2021 року, ВАКС ухвалив обвинувальний вирок щодо іншого посадовця ГПУ, якого визнав винним і призначив два роки позбавлення волі. Детективи НАБУ викрили посадовця «на гарячому», коли той намагався передати 5 тис. дол. США посереднику для подальшого спрямування коштів нібито одному з керівників Держаудитслужби.

Відео викриття посадовця https://bit.ly/3n3S7Zm

Детальніше про справу https://cutt.ly/SmOvjql