Суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у розкраданні коштів під час реконструкції Золотоніського колектора

31 березня 2018 року Солом’янський районний суд м. Києва обрав запобіжні заходи підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом розтрати державних коштів, виділених для реконструкції самоплинного та напірного колекторів водовідведення у м. Золотоноша (Черкаська обл.).

Зокрема, директору одного з комунальних підприємств у Черкаській області обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млн грн, а директору приватного підприємства — тримання під вартою з альтернативою 1,5 млн грн застави. 

 

29 березня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру директора одного з комунальних підприємств у Черкаській області, а також директора приватного підприємства у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

 

Цього ж дня в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження за фактом розтрати державних коштів, виділених для реконструкції самоплинного та напірного колекторів водовідведення у м. Золотоноша (Черкаська обл.), здійснено обшуки у Золотоноші та вилучено документи, речі та предмети, що можуть бути використані як докази винуватості підозрюваних осіб.

 

За даними слідства, знаючи про незадовільний стан самоплинного та напірного колекторів водовідведення у м. Золотоноша та необхідність їх реконструкції, службовці комунального підприємства домовилися з представниками ТОВ про виготовлення підробленої проектно-кошторисної документації. На думку детективів НАБУ, у документацію було внесено завідомо неправдиві відомості щодо фактичного обсягу робіт, а також об'ємів та вартості матеріалів, які необхідні для їх виконання. Відповідно до висновку експертизи, ринкова вартість однієї каналізаційної труби могла становити близько 11 тис. грн, тоді як у документації вартість однієї труби була вказана у сумі понад 16 тис. грн.

 

В подальшому Міністерство екології та природних ресурсів України затвердило поданий проект кошторису, підготовлений службовцями комунального підприємства. Відтак, з державного бюджету було виділено кошти для реалізації проекту.

 

При цьому, службовці комунального підприємства одночасно уклали договір з іншим приватним підприємством у Київській області на постачання матеріалів для реалізації робіт з реконструкції за ринковою ціною. Досудовим розслідуванням встановлено, що різниця у вартості між заявленою у підробленій документації та фактичною була привласнена посадовцями комунального підприємства. На даний час встановлено, що внаслідок вказаних дій державі було завдано збитків у сумі понад 12 млн грн.

 

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється спільно з Управлінням захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції.

 

 

Фото: nv.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.