Суд продовжив термін дії процесуальних обов’язків, покладених на підозрюваного нардепа

20 жовтня рішенням Солом’янського районного суду міста Києва продовжено термін дії процесуальних обов’язків народного депутата України Борислава Розенблата, підозрюваного у причетності до одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні (так звана «бурштинова справа»).

Зокрема, на нього покладені процесуальні обов’язки у вигляді обмеження пересування (не залишати міста Київ та Житомир), а також до 18 грудня 2017 року носити електронний засіб контролю (браслет).

Нагадуємо, термін заходу забезпечення кримінального провадження, який застосовувався до підозрюваного починаючи з 18 серпня, сплив 16 жовтня. 13 жовтня суд не зміг продовжити засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку дії обов’язків, покладених на народного депутата, і не призначив суддю щодо розгляду клопотання про відвід слідчого судді.

19 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України запобігли вивезенню за кордон народним депутатом Бориславом Розенблатом матеріалів, важливих для розслідування так званої «бурштинової справи». Слідчі дії відбувалися на території аеропорту «Жуляни». Оперативними діями детективів НАБУ забезпечено участь підозрюваного у судовому засіданні, під час якого прийнято рішення одягти на підозрюваного електронний браслет, що мінімізує можливості народного депутата покинути територію України. Вказане рішення суду реалізоване наступного дня. Детальне роз’яснення за посиланням: https://goo.gl/oJormN

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Більше деталей про ключові події розслідування однієї з найбільш резонансних корупційних справ в історії України у фільмі, статті та інтерактивному тайм-лайні.

Детальна схема зловживання впливом нардепами в питаннях видобутку бурштину за посиланням: https://goo.gl/DRAVzc

Фото: unian.net