Судді Солом’янського райсуду Києва та його співучаснику повідомлено про підозру

27 січня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру судді Солом’янського райсуду м. Києва, затриманому «на гарячому» при отриманні неправомірної вигоди у розмірі 22 тис. дол. США.

Суддю підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст. 190; ч.2 ст. 15; ч.4 ст. 27; ч.3 ст. 369 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великому розмірі, вчиненому за попередньою змовою групою осіб; закінчений замах до підбурювання на пропозицію і надання неправомірної вигоди службовій особі, за попередньою змовою групою осіб, за вчинення в інтересах третьої особи дій з використанням наданої їй влади).

Також цього дня повідомлено про підозру й співучаснику судді, яким виявився помічник адвоката. Його дії кваліфіковані за ч.2 ст.15, ч.4 ст.27, ч.4 ст.369 КК України.

Нагадуємо, що зазначених осіб затримано 26 січня у порядку пп.1, 3 ч.1 ст. 208 КПК України. Злочин викрито детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно зі слідчими Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Право затримувати суддів під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину надають Конституція України (ст. 126) та Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (п.2 ч.2. ст. 49).  

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.