Ситник: Стара система не хоче, щоб Антикорупційне бюро запрацювало

Багато хто зі старої системи не хоче, щоб Антикорупційне бюро запрацювало. Зокрема це стосується Генеральної прокуратури, яка втратить монопольне право розслідувати кримінальні провадження відносно своїх працівників. Про це під час прямого ефіру програми «Шустер Live» заявив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Ми зробили все для того, щоб розпочати розслідування 1 жовтня. Детективи готові. Єдина перепона – відсутність антикорупційного прокурора», – заявив Ситник, підкресливши, що Генеральна прокуратура та Верховна Рада ще два місяці тому могли сформувати комісію для його обрання.

«Прикро те, що була така можливість. З 15 липня набрав чинності закон про прокуратуру, і можна було сформувати цю комісію – делегувати представників Генеральної прокуратури, Верховної Ради, за два місяці провести цей конкурс і дати можливість почати розслідування», – вважає Артем Ситник.

Директор НАБУ висловив сподівання, що конкурсна комісія виконає завдання та обере антикорупційного прокурора, легітимність якого не буде оскаржуватись ні громадянським суспільством, ні західними партнерами, адже від цього також залежить лібералізація візового режиму з ЄС.

Нагадаємо, що конкурсна комісія з обрання антикорупційного прокурора складається з чотирьох представників від Генеральної прокуратури та семи – від Верховної Ради. 26 серпня Генеральний прокурор визначив своїх представників, і лише 17 вересня Верховна Рада обрала своїх.