А. Ситник: Вимога НАБУ про можливість зняття інформації з каналів зв’язку має міжнародну підтримку

Проектом нового меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом передбачена можливість для Національного антикорупційного бюро України самостійно знімати інформацію з телекомунікаційних мереж. Про це в інтерв’ю «Газеті по-українськи» повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, такі повноваження дозволять Бюро знизити ризики витоку інформації та пришвидшити проведення негласних слідчих дій.

А.Ситник розповів, що наразі Бюро, попередньо отримавши дозвіл суду, знімає інформацію з каналів зв’язку за допомогою Служби безпеки України.

«Зараз створено спеціальний тракт, за допомогою якого працівники Бюро можуть слухати розмови онлайн. У перспективі для нас важливо отримати повноваження для самостійного зняття інформації», – наголосив директор Бюро.

Він зазначив, що для цього НАБУ необхідно додати до переліку суб’єктів, уповноважених здійснювати зняття інформації.

«Найближчим часом на розгляд парламенту буде запропоновано законопроект щодо внесення відповідних змін до чинного Кримінального процесуального кодексу України. А от чи приймуть його – залежить від політичної волі народних депутатів», – зауважив А. Ситник.

Нагадуємо, відповідно до ст.263 КПК України (зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж) право здійснювати зняття інформації мають органи безпеки та Національна поліція.

Фото: http://zn.ua