Тарас Лопушанський: Боротьба з корупцією — необхідна умова на шляху України до ЄС

Мінімізація корупції, притягнення винних до відповідальності, здійснення заходів з превенції – це обов’язкові вимоги на шляху України до повноцінного членства в Європейському Союзі. Такі переконання висловив Директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський під час доповіді на Міжнародній науково-практичній конференції «Запровадження стандартів ЄС для зміцнення економічної безпеки України» 21 лютого 2023 року.

«Ми довели цілому світові, що маємо право і готові жити разом із європейським співтовариством. Жодна корупція зсередини чи жоден ворог ззовні цьому не завадять. Ми щоденно докладаємо максимум зусиль, аби наблизити Україну до ЄС. Віримо, що перемога обов’язково буде на двох фронтах», – зазначив Тарас Лопушанський.

Він зауважив, що попри повномасштабну війну за останні пів року детективи НАБУ та прокурори САП викрили 149 осіб на зловживаннях та повідомили їм про підозру. Це більше, ніж за 12 місяців 2021 чи 2020 року.

«Окрім боротьби з топкорупцією Національне бюро активно долучилося до роботи з відсічі агресору. Йдеться про затримання колаборантів та коригувальників вогню, здійснення контрдиверсійних оперативно-бойових заходів, збір розвідувальних даних для уражень ворожих об’єктів, опрацювання звернень щодо військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб», – додав директор ЛТУ.

Він також розповів, що завдяки діяльності Національного бюро і САП на потреби Збройних Сил України перераховано 1,2 млрд грн.

 

Довідково: захід організовано Львівською обласною державною адміністрацією у співпраці та за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні, Бюро економічної безпеки України, університетів України та Великої Британії.