Третя спроба підкупу голови ФДМУ: справу скеровано до суду

Розслідування стосовно колишнього посадовця АТ «Миколаївобленерго» (70% акцій належать державі), викритого на пропозиції та наданні неправомірної вигоди голові Фонду державного майна України закінчене. 3 червня 2021 року прокурори САП скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт. Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України.

Слідство встановило, що обвинувачений запропонував очільнику ФДМУ 100 тис. дол. США за призначення на посаду голови правління АТ «Миколаївобленерго» (входить до сфери управління ФДМУ). Гроші він планував передати двома частинами: 50 тис. дол. США до та решту — після призначення.

НАБУ та САП викрили особу 8 грудня 2020 року, під час надання першої частини неправомірної вигоди у розмірі 50 тис. дол. США. Досудове розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у вересні 2020 року за заявою голови ФДМУ.

Це — третя скерована до суду справа за фактами викритих НАБУ та САП спроб підкупу голови ФДМУ. У червні 2020 року до суду скерували обвинувальний акт стосовно двох осіб, які мали намір надати голові Фонду держмайна 5 млн дол. США неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод» (99,5% акцій належать державі) наперед визначеної особи. У лютому 2021 року до суду скерували обвинувальний акт стосовно особи, викритої на наданні голові ФДМУ 800 тис. дол. США неправомірної вигоди.

Кожного разу про злочини правоохоронні органи повідомляв голова Фонду.

Посилання за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/фдму

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.