Третя спроба підкупу голови ФДМУ: затриманому повідомлено про підозру

9 грудня 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому посадовцю АТ «Миколаївобленерго» (70% акцій належать державі), викритому напередодні на пропозиції та наданні неправомірної вигоди голові Фонду державного майна України за працевлаштування на посаду керівника цього ж підприємства (входить до сфери управління ФДМУ).

Дії особи кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»). Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Слідство встановило, що затриманий запропонував очільнику ФДМУ 100 тис. дол. США за призначення на посаду генерального директора АТ. Гроші він планував передати двома частинами: 50 тис. дол. США до та решту — після призначення.

Заохочуючи керівника ФДМУ пристати на свою пропозицію, експосадовець пообіцяв йому після призначення щомісячно надавати неправомірну вигоду у 200 тис. дол. США як частину «тіньового» прибутку, отриманого на своїй посаді.

Особу викрито під час надання першої частини неправомірної вигоди у 50 тис. дол. США та затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Досудове розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у вересні 2020 року за заявою голови ФДМУ.

Це — третя зафіксована спроба підкупу голови ФДМУ. Розслідування за попередніми двома спробами надання неправомірної вигоди завершені.

Посилання за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/фдму

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.