У Києві відбувся перший антикорупційний фестиваль думок «ДумкоFest.Антикорупція»

23 вересня у київському парку ім. Тараса Шевченка відбувся перший в Україні антикорупційний фестиваль думок «ДумкоFest.Антикорупція». Фестиваль організовано Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), за організаційної та фінансової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Відкриваючи роботу фестивалю Директор НАБУ Артем Ситник закликав громадян до дискусії та живої розмови щодо перебігу антикорупційної реформи в Україні та подякував міжнародним партнерам за допомогу в організації фестивалю.

«Півтора роки тому ми разом із нашими міжнародними партнерами розпочали всеукраїнський проект «Студенти проти корупції», суть якого полягала в створенні майданчика для проведення дискусій, а також роз’ясненні молоді, що таке корупція, як з нею боротись і чого не вистачає, аби ця боротьба була успішною. Цей фестиваль – це ще одна можливість донести до вас, що відбувається в Україні з антикорупційною реформою», – зазначив Артем Ситник.

Очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі наголосила, що боротьба з корупцією має велике значення для розвитку будь-якої країни. Особливо, якщо їй одночасно треба боротися за власну безпеку та економічну стабільність.

«Успіх України залежить від успіху у боротьбі з корупцією та встановлення верховенства права. Рівність кожної людини перед законом має стати закономірністю. Таким чином, кожен громадянин повинен мати рівні умови для самореалізації», – сказала Ека Ткешелашвілі.

Керівник відділу ПРООН зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування Маркус Бренд зазначив, що створення підзвітних, прозорих інституцій та істотне зменшення рівня корупції є однією з Цілей сталого розвитку ООН. Він також зазначив, що важливу роль у цьому процесі відіграє громадянське  суспільство та становлення  ефективного діалогу у суспільстві.

«Боротьба з корупцією – це не лише робота державних установ. Це також питання побудови суспільства, що слідує ідеї доброчесності. Для цього потрібне активне громадянське  суспільство та залучення кожного громадянина до обговорення цього питання. ДумкоFest – це хороший приклад того, як ми можемо організувати таку дискусію», – сказав Маркус Бранд.

Дискусії в парку проходили в двох локаціях. Про те, що заважає успіхові нашої держави, хто головний у боротьбі з корупцією та який ідеальний рецепт для України говорили на основній сцені фестивалю. Паралельно на молодіжній сцені дискутували з приводу міфів про корупцію, як то «Риба гниє з голови» чи «Подарунок – це не корупція», обговорювали важливість digital-технологій для забезпечення прозорості і доброчесності, ділились історіями досягнення успіху чесним шляхом.

Також в рамках фестивалю було організовано Алею громадських організацій, де активісти, журналісти-розслідувачі та представники державних установ ділилися власними результатами антикорупційних розслідувань, розповідали методи викриття корупціонерів та презентували освітні програми про протидію корупції.

ДумкоFest.Антикорупція це перший відкритий майданчик, де кожен може висловити власну думку, поглибити свої знання та критично оцінити перебіг антикорупційної реформи в Україні. Фестиваль організований по аналогії зі скандинавським форматом «фестивалю думок» (інша назва «фестиваль демократії»). Більше інформації про програму та учасників заходу, а також відео-запис дискусій фестивалю можливо знайти на сайті dumkofest.org

Більше фото тут: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/albums/72157698494161672
Автор фото Андрій Крепких