У Миколаївському національному університеті імені В. Сухомлинського відбулася антикорупційна лекція

Для успішної реалізації антикорупційної реформи в Україні необхідна підтримка з боку громадськості, у тому числі і активної молоді – студентів. Про це розповіла начальник Відкритого офісу Національного антикорупційного бюро України Юлія Івахніна у рамках лекції на антикорупційну тематику в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського 5 жовтня.

«Чисельність працівників поліції вимірюється десятками тисяч. А от команда НАБУ наразі складається з близько 600 осіб, а відповідно до закону максимальна штатна чисельність не може сягати більше 700. І ми, так само як і Нацполіція, працюємо по всій території Україні.  Не дивлячись на те, що нас мало, ми розслідуємо близько 400 проваджень, понад 80 справ скеровано до суду, 237 особам повідомлено про підозру.  І це все менш ніж за 2 роки після створення Антикорупційного Бюро. Вперше в історії України було повідомлено про підозру чинному голові ДФС, голові Рахункової палати, багатьом топ-менеджерам держпідприємств. Однак, чим більше ми працюємо, тим більший супротив отримуємо. Тому підтримка громадськості є надзвичайно важливою для нашої роботи», - розповіла студентам Юлія Івахніна.

Детектив Бюро розповів присутнім про особливості добору на вакансії в Бюро – про багатоетапну процедуру відбору, про складні тестування з фізичної підготовки і тест General Skills. «З першого набору детективів – з понад більше 3,5 тис. претендентів – було обрано усього 70. Кращі з кращих», – додав детектив.

За активну участь у лекції деякі студенти отримали приємні подарунки від НАБУ і ПРООН, а усі без винятку мали можливість ознайомитися з фотовиставкою, яка ілюструє будні у НАБУ.

Нагадуємо, що зустріч відбулася в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Студенти проти корупції» за участю представників НАБУ та Програми розвитку ООН в Україні. Перша зустріч в рамках кампанії відбулася 18 вересня у Чернігівському національному технологічному університеті.

Це другий етап кампанії, перший відбувся навесні 2017 року. Під час першого етапу кампанія охопила 13 вищих навчальних закладів у дев’ятьох містах України.