Ухвалено вирок у справі щодо декларування недостовірних відомостей народним депутатом VIII скликання

26 лютого 2020 року Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок, яким затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором САП та обвинуваченим у поданні недостовірних відомостей у декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування народним депутатом VIII скликання. Особу визнано винною у вчиненні правопорушення, кваліфікованого за ст. 366-1 КК України.

Обвинуваченому призначене покарання у вигляді штрафу у розмірі 51 тис. грн та позбавлення права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, на 1 рік.

Екснардеп обвинувачується у тому, що у щорічних деклараціях за 2015, 2016, 2017, 2018 роки, а також у декларації, поданій у серпні 2019 року, перед звільненням із посади народного депутата, підозрюваний не вказав:

  • фінансові зобов’язання у розмірі 52 млн грн;
  • нерухомість за кордоном вартістю 2,32 млн швейцарських франків;
  • наявність у власності приватного підприємства з часткою у статутному капіталі 98,2%, що у грошовому еквіваленті сягає понад 467 тис. грн).

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з травня 2017 року. У січні 2020 року особі повідомили про підозру. 12 лютого 2020 розслідування наведених фактів закінчили.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.