Відповідальність за недостовірне декларування потрібно відновити до кінця 2020 року — заява НАБУ

Національне бюро наголошує на необхідності якнайшвидшого законодавчого відновлення відповідальності за внесення недостовірних даних до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Необхідні для цього законодавчі зміни мають бути ухвалені та набути чинності до кінця цього року. Інакше декларанти, а це особи, чия діяльність фінансується коштом платників податків, можуть уникнути відповідальності за недостовірні дані, внесені ними в декларації за 2020 рік.

Зважаючи на це, Національне бюро закликає Верховну Раду України якомога скоріше прийняти зміни до Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України. НАБУ зі свого боку готове долучитися до обговорення відповідного законопроєкту та надати свої рекомендації.

 

Довідково

Станом на 27 жовтня 2020 року, день, коли Конституційний Суд України скасував відповідальність за недекларування, у роботі НАБУ перебувало 110 кримінальних проваджень щодо близько 180 фактів умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до е-декларацій. Сімом особам, серед яких троє колишніх народних депутатів, повідомлено про підозру. 34 справи скеровано до суду. Стосовно 13 осіб є рішення суду (6 вироків, стосовно 7 осіб справи закриті за нереабілітуючими підставами).