Відсіч агресору: внесок НАБУ за майже пів року з початку вторгнення

НАБУ з першого дня повномасштабного вторгнення росії не залишились осторонь та долучилося до боротьби з окупантом. Співробітники Бюро в першу чергу спрямували діяльність на допомогу ЗСУ, Головному управлінню розвідки Міноборони України, СБУ та Офісу Генерального прокурора.

Надалі Національне бюро вжило всіх заходів для збереження ефективної боротьби з корупцією: жодне кримінальне провадження не було втрачене і вже після початку вторгнення викрито низку махінацій та корупційних схем.

Один із напрямків роботи детективів стала фіксація воєнних злочинів. Понад 10 справ за фактами катування, знущання та вбивства цивільних осіб на Київщині, майже 500 млн грн на допомогу ЗСУ, більше 35 підтверджених фактів знищення ворога, більше 50 затриманих та переданих до СБУ осіб, понад 12 тис. повідомлень, переданих для використання військовими, виведення підрозділів ЗСУ з-під загрози обстрілу — це лише деякі результати роботи НАБУ за майже пів року війни.

Особлива увага приділена аналізу майнового стану можновладців рф. НАБУ долучилося до міжвідомчого проєкту Task Force з виявлення активів російських політиків та бізнесменів, що підтримують агресію рф. В рамках цього напряму детективи НАБУ надіслали до компетентних органів інших держав понад 200 запитів щодо майна сенаторів рф, встановили ознаки наявності активів за кордоном у більш ніж 30 з них, ініціювали накладення арешту на майно семи сенаторів рф. Йдеться про нерухомість у Швейцарії, Чехії, США, Великій Британії, на Кіпрі тощо.

Частину працівників задіяли до розмінування, вони обстежили 250 га місцевості, 47 км доріг та узбіч, понад 40 житлових будинків і більше 5 навчальних та медичних закладів. Дехто із співробітників Бюро за власною ініціативою вступили до лав ЗСУ і перебувають у зоні активних бойових дій. Один із детективів отримав важкі поранення, але критичний стан уже позаду. За вагомий внесок у боротьбу з ворогом, Президент України нагородив сімох співробітників НАБУ орденом «За Мужність» ІІІ ступеня, медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни» та орденом Данила Галицького.

Незважаючи на всі наявні виклики НАБУ продовжує працювати на два фронти: боротися з корупцією та давати гідну відсіч агресору. 

Боротьба триває!

Слава Україні!