Військовий прокурор сил АТО прикривається «справою Курченка» – А.Ситник (інфографіка, стенограми, аудіозапис)

Будь-які спроби перевести кримінальне провадження Національного антикорупційного бюро України за фактом незаконного збагачення військового прокурора сил АТО у політичне переслідування є безпідставними. Про це під час брифінгу повідомив директор Бюро Артем Ситник.

За його словами, розслідування даного провадження було розпочато 25 грудня 2015 року. У той час, як К.Кулика було включено до групи прокурорів у кримінальному провадженні за фактом діяльності злочинної організації Януковича В.Ф. та його оточення (т.зв. «справа Курченка») 27 травня 2016 року, тобто через 4 дні після того, як НАБУ направило повідомлення про підозру військового прокурора на адресу Генеральної прокуратури України.

Директор Бюро наголосив: «Із грудня до квітня ми збирали докази за фактом незаконного збагачення військово прокурора сил АТО, і в травні вийшли на підозру. Після того, як про це стало відомо, була реалізована схема з термінового включення військового прокурора сил АТО до числа прокурорів у резонансній «справі Курченка», де вже були задіяні 12 прокурорів. Все було продано так, ніби від зазначеної особи багато що залежить, а провадження НАБУ щодо його незаконного збагачення має на меті дискредитувати військового прокурора сил АТО. Ні, підозра була складена раніше».

А.Ситник переконаний, розслідування НАБУ щодо військового прокурора сил АТО та розслідування діяльності злочинної організації Януковича В.Ф. пов’язуються штучно. Це підтверджують факти застосування стороною захисту військового прокурора важелів впливу на його підлеглих, яких цілеспрямовано привозять під стіни суду, де слухається справа, а також отримання протягом одного робочого дня позитивних характеристик посадовця від державних і недержаних організацій.

«Детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури захист військового прокурора сил АТО поливає брудом, звинувачує у тиску через його особисті успіхи та вагомий внесок у розслідуванні «справи Курченка». Але при цьому походження майна підозрюваного вартістю близько 3 млн гривень ніхто не зміг пояснити», – зауважив керівник САП Назар Холодницький.

Разом з тим, директор НАБУ наголосив, що антикорупційні органи інкримінують військовому прокурору сил АТО обвинувачення за ст.368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»), тобто до уваги береться лише майно, придбачне після початку дії чинної редакції даної статті.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Детальну схему незаконного збагачення дивіться в інфографіці.

Хронологія ключових подій розслідування за посиланням: https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/photos/?tab=album&album_id=1777561189156226

Нагадуємо, що 25 грудня 2016 року на підставі звернення народного депутата В.Купрія та численних публікацій матеріалів журналістських розслідувань Головним підрозділом детективів НАБУ було розпочато досудове розслідування за фактом незаконного збагачення  військового прокурора сил АТО. В подальшому до ЄРДР було внесено відомості щодо можливого одержання ним неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК України).

Фото: УНІАН