Викрито схему з розкрадання понад 18 млн грн при будівництві житла для Міноборони

31 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили про підозру колишній очільниці Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України у розтраті понад 18,66 млн грн, виділених на купівлю житла для військових. Про підозру також повідомили і її спільнику — директору компанії-забудовниці. Дії обох осіб кваліфікували за ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що т.в.о. директора департаменту капітального будівництва МОУ разом зі спільником створили умови для перерахування навесні 2015 року понад 18,66 млн грн компанії-забудовниці за нібито готові для вселення військовослужбовців та їхніх родин 96 квартир у будинку в Києво-Святошинському районі Київської області (передмістя Києва). Насправді ж будинок та оселі в ньому на той момент, як з'ясували детективи НАБУ, були недобудовані, не мали внутрішнього оздоблення, не мали всіх підведених комунікацій, що робило їх непридатними для життя. Натомість підозрювана фактично підробила необхідні для перерахунку коштів документи, внісши недостовірні відомості про стан готовності житла.

Ініціатором схеми НАБУ і САП вважають посадовця МОУ, директора компанії-забудовниці – її співучасником. Зокрема, він подав до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, хоча будівництво на той момент не було завершено. Це сприяло вчиненню злочину.

Розслідування цих фактів розпочали ще восени 2015 року Головна військова прокуратура, яка, попри наявність економічної експертизи, що підтвердила збитки державі, в жовтні 2017 року закрила справу. За три роки потому житло до ладу не привели, тож влітку 2020 року до НАБУ звернулося МОУ. Детективи НАБУ дослідили тему і побачили ознаки злочину, а також доклали всіх зусиль, щоб реанімувати справу. В листопаді 2020 року підслідність у ній визначили за НАБУ. Надалі НАБУ і САП провели необхідні слідчі дії, завдяки яким зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру посадовцю МОУ та її пособнику.


Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.