Викриття корупції в морських портах, економічний ефект і обвинувальні вироки - Одеське теруправління НАБУ підсумувало роботу у ІІ півріччі 2020 року

Від морських портів і військового полігону до земель міського кладовища, а також про те, де виявлено та викрито корупційні схеми, розповів Директор Одеського теруправління НАБУ Володимир Деулін під час презентації звіту про діяльність НАБУ і САП у ІІ півріччі 2020 року. Зустріч з одеськими ЗМІ відбулась 18 лютого 2021 року.

«Показовим індикатором ефективної діяльності детективів є судові вироки. У ІІ півріччі 2020 року Вищим антикорупційним судом ухвалено шість обвинувальних вироків, чотири з яких – стосовно обвинувачених з Одеської, Херсонської та Кіровоградської областей, які входять до територіальної юрисдикції Одеського теруправління НАБУ. Зокрема, до позбавлення волі строком сім і дев’ять років засуджено двох одеських суддів, які були викриті на отриманні неправомірної вигоди», – наголосив на показниках роботи НАБУ Володимир Деулін. Крім того він вказав на показник економічного ефекту від роботи Національного бюро у ІІ півріччі 2020 року, який станоть понад 400 млн грн, а за весь 2020 рік – майже 2 млрд грн.

Директор ОдТУ не оминув увагою і питання, що найбільше цікавили присутніх – результати розслідування «місцевих» корупційних злочинів. Зокрема, Володимир Деулін розповів про деталі справи стосовно заволодіння 131 млн грн посадовцями Одеської мерії під час придбання земельної ділянки, призначеної для розширення міського кладовища. Досудове розслідування в даному кримінальному провадженні завершене.

Зустріч відвідало майже два десятки представників регіональних та загальнонаціональних ЗМІ, а також – журналісти-розслідувачі та представники громадських організацій. Крім того, присутній на заході депутат однієї з місцевих рад Одещини на місці подав депутатське звернення щодо фактів, що свідчать про корупційні правопорушення.

Ознайомитися зі звітом за ІІ півріччя 2020 року можна за посиланням: https://nabu.gov.ua/report/zvit-druge-pivrichchya-2020-roku

Переглянути запис брифінгу Директора ОдТУ можна тут: