Винятків з антикорупційного законодавства немає, - Артем Ситник

Виконання вимог антикорупційного законодавства є обов’язковим для кожного посадовця, без огляду на  посаду або політичні зв’язки. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник під час панельної дискусії «Захист економіки від впливу організованої злочинності», що відбулася в рамках V Харківського міжнародного юридичного форуму 20 вересня 2021 року.

«В чому цінність антикорупційної реформи? Відбулося те, в що ніхто ніколи не вірив. З’явилися справи, які не можна було уявити 10 років тому. Зараз жоден посадовець не відчуває себе в безпеці. Кожен має усвідомити, що винятків з антикорупційного законодавства ні для кого не буде», – наголосив Артем Ситник.

Учасники дискусії обговорили проблеми, які заважають Україні реалізувати свій потенціал, окрему увагу приділено корупції, протидії організованій злочинності.

Директор НАБУ наголосив, що Національне бюро фіксує корупційні зловживання на стратегічних підприємствах в сфері енергетики, машинобудуванні, видобувній та космічній галузях, оборонній промисловості, в сфері земельних відносин, транспортній галузі, при реалізації інфраструктурних проєктів тощо. Запобігання та викриття корупційних зловживань на цих об’єктах державної власності сьомий рік поспіль є  пріоритетом у роботі детективів Національного бюро.

«Проблема з корупцією на держпідприємствах — величезна. ДП – є традиційним осередком політичної корупції, де кошти легалізуються через офшорні зони. Зі свого боку НАБУ викриває  корупцію на держпідприємствах, але без усунення передумов, що сприяють реалізації корупційних злочинів, цей процес безкінечний», - зауважив Артем Ситник.

Директор НАБУ нагадав, що збитки від корупційних злочинів, які розслідують детективи НАБУ, сягають майже 90 млрд грн, більшість із цієї суми — це шкода, заподіяна підприємствам, в яких частка держави становить понад 50%.

Він підкреслив, що дієвим інструментом запобігання виникненню таких злочинів є реформа державної власності, призначення керівників державних підприємств за умовами прозорого конкурсного відбору, як і формування незалежних наглядових рад.

 

Довідково

Харківський міжнародний юридичний форум було засновано у 2017 як відкриту міжнародну платформу для обговорення  проблем, найбільш актуальних для світової юридичної спільноти і проводиться уже вп’яте. Сьогодні Форум є єдиною подією правничого спрямування, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 656-р «Про проведення Харківського міжнародного юридичного форуму» має загальнодержавне значення та проводиться спільно Міністерством економіки України, Міністерством освіти і науки, Міністерством юстиції та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.