Високий рівень медіаграмотності – ключова запорука інформаційної безпеки

Як і чому ми так легко піддаємось інформаційним маніпуляціям, хто і для чого поширює фейки та як захистити себе від «інформаційного бруду» – про все це одеситам розповів головний спеціаліст з комунікацій Одеського теруправління НАБУ Ростислав Дробожур.8 вересня в приміщенні Одеської обласної бібліотеки імені М.С.Грушевського відбувся відкритий семінар проекту WikiInvestigation на тему «Національна небезпека. Інформаційна небезпека. Stop fake». На запрошення організаторів лекцію-тренінг в рамках заходу провів Ростислав Дробожур, який є співавтором наукових статей у сфері кібербезпеки та низки навчальних курсів із захисту інформації.

Особливу увагу привернуло те, що як мінімум в половині випадків людина не здатна розрізнити факти і фейки. Присутні на власному прикладі пересвідчились в тому, наскільки легко піддатись інформаційним маніпуляціям.

«Це прикро, але цілком очікувано, – зазначив Ростислав Дробожур. – Саме тому необхідно підвищувати рівень медіаграмотності. Інформація є потужним інструментом, і я хочу, щоб ми навчились використовувати цей інструмент відповідально».

Інші спікери заходу – представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та керівник проекту WikiInvestigation в м.Одеса Іна Звездун обговорили питання впливу інформаційних загроз на національну безпеку України в умовах інформаційної війни. Присутні охоче брали участь в дискусії.

«Доволі корисний захід. Ми побачили, що здебільшого ми самі винні в тому, що дозволяємо ввести себе в оману» – прокоментував семінар Артем, один зі слухачів.