Європейські партнери допоможуть НАБУ облаштувати кімнати для допитів

За підтримки європейських партнерів у Національному антикорупційному бюро України облаштують спеціальні кімнати для допитів. Про це повідомив директор Бюро Артем Ситник в ефірі радіо «Вести».

«Кримінальні провадження, які зараз розслідують детективи, від самого початку мають політичні складові. Ведучи відео-протоколи допитів замість паперових, ми запобігаємо звинуваченням у перекручуванні фактів: я казав — вони не записали, я не казав, а вони записали», - зазначив А.Ситник.

Крім того, за його словами, відеофіксація допитів дасть можливість під час судового засідання побачити, як із заявником, свідком або підозрюваним поводився детектив, чи не здійснює він на нього певний тиск.

А. Ситник нагадав, правоохоронні органи у багатьох державах давно відійшли від паперового протоколювання допитів. Для цього існують спеціально облаштовані кімнати, в яких натисканням кнопки розпочинається відеозапис бесід.

«Зараз ми ведемо переговори з європейськими партнерами, які допоможуть НАБУ в облаштуванні спеціальних кімнат для допитів», — повідомив директор Бюро.