Законність, незалежність та об’єктивність – запорука якісної судової експертизи, – Тарас Лопушанський

«У більшості випадків судова експертиза – єдиний ключ, який може відкрити двері до істини під час здійснення досудового розслідування», — зауважив директор Львівського теруправління Національного бюро Тарас Лопушанський на І Всеукраїнському форумі судових експертів у м. Львові.

Участь у заході взяли представники органів державної влади та правоохоронних органів, судді, адвокати, очільники науково-дослідних інститутів та науковці. Вони обговорили практичні проблеми у судово-експертній діяльності та шляхи розвитку інститутів відомчої експертизи.

«Детективи Національного бюро дуже часто призначають судові експертизи. До прикладу, у справі Львівського бронетанкового заводу отримано понад 50 висновків. В окремих кейсах, де призначені експертизи, виникають проблеми як щодо строків їх проведення, так і протилежності висновків з одного й того ж питання, — підкреслив Тарас Лопушанський. — Аби експерти працювали  на засадах законності, незалежності і об’єктивності, держава має забезпечити максимальні гарантії їхньої безпеки».

Захід організували Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз та Міністерство юстиції України 10-11 червня 2021 року.