Замах на заволодіння 7 млн грн ДП «Південдіпрошахт»: матеріали відкрито

Досудове розслідування закінченого замаху на заволодіння 7 млн грн ДП «Південдіпрошахт» та підробки документів завершене. 11 червня 2021 року НАБУ та САП відкрили матеріали слідства підозрюваному колишньому в.о. директора державного підприємства та його заступнику для ознайомлення.

Дії колишнього в.о. директора ДП «Південдіпрошахт» кваліфіковані за ч.2 ст.15 ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.1 ст.366 («Службове підроблення») Кримінального кодексу України, колишнього заступника директора ДП — ч.2 ст. 15, ч.5 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що в листопаді 2018 року, знаючи про плановану реорганізацію ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП у змові зі своїм заступником створили штучну заборгованість держпідприємства у 7 млн грн перед приватною компанією.

Вказану компанію раніше очолював заступник директора ДП. Змовники уклали договори про надання послуг «заднім числом». Це дозволило їм створити видимість того, що особа — чинний на час вчинення злочину заступник директора ДП — підписала їх як підприємець.

У подальшому посадовці держпідприємства, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн.

Слідство вважає, що підозрювані вчинили всі необхідні дії задля заволодіння цими коштами. Однак закінчити злочин вони не змогли через незалежні від них обставини: відповідне виконавче провадження про стягнення 7 млн грн зупинено.

Розслідування наведених фактів НАБУ та САП здійснювали з лютого 2020 року.

Про підозру особам повідомили у квітні 2021 року.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.