Заступника голови Укрдержархіву викрили «на гарячому»

9 липня 2019 року детективи Національного бюро спільно зі співробітниками департаменту «К» Служби безпеки України викрили на одержанні неправомірної вигоди заступника голови Державної архівної служби. 

 

Посадовець в обмін на 10 тис. дол. США неправомірної вигоди пообіцяв сприяння у працевлаштуванні особи до Фонду державного майна України.  Згодом сторони домовилися про зменшення вартості «послуги» — до 9,8 тис. дол. США. Гроші передавалися двома траншами. Під час отримання другого  — у розмірі 4,8 тис. дол. США, посадовця й викрили «на гарячому».

 

Наразі заступника голови Укрдержархіву затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру. 

 

Детективи НАБУ здійснюють слідчі дії під процесуальним керівництвом прокурорів САП.  Наразі вживаються заходи, спрямовані на встановлення всіх обставин вчинення злочину та ймовірно причетних до нього осіб. 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.