Завдання 14 млн грн збитків ДУ «Держгідрографія»: скеровано до суду

28 грудня 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням чотирьох осіб у заподіянні 13,8 млн грн збитків державній установі «Держгідрографія» (належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України). Серед обвинувачених*:

  • директор ДУ «Держгідрографія»;
  • заступник  директора ДУ «Держгідрографія»;
  • два директори двох ТОВ.

*посади вказані на момент вчинення злочину

Дії усіх осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України.

За даними слідства, у 2018-2019 роках ДУ «Держгідрографія» провело тендер із капітального ремонту трьох річкових суден. Керівник ДУ спільно зі своїм заступником забезпечив перемогу наперед визначеної компанії, яка насправді не мала потрібної матеріально-технічної бази й персоналу для здійснення ремонту. Проте, контракти на 24,6 млн грн вона отримала: за 15 млн грн мала відремонтувати велике судно, і два менші – за 4 і 4,5 млн грн відповідно.

Менші судна відремонтували, а ось велике – ні. Попри це компанія отримала понад 19 млн грн, із яких 13,8 млн грн – фактично ні за що. Ці кошти учасники схеми через компанію з ознаками фіктивності перевели в готівку та розподілили між собою.

В результаті цих дій, ДУ «Держгідрографія» заподіяно 13,8 млн грн збитків, що підтверджено висновком експертизи.

Про підозру посадовцям «Держгідрографії» у шахрайстві повідомили слідчі Нацполіції на початку 2021 року. Оскільки за цими ж фактами розслідування здійснювали й детективи НАБУ, справу з НПУ витребували. НАБУ та САП зібрали достатньо доказів для повідомлення нових підозр учасникам схеми – у зловживанні службовим становищем.

Завершили розслідування у січні 2022 року і відтоді тривало ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи.

Задля відшкодування заподіяної шкоди, державна установа заявила цивільний позов у межах кримінального провадження щодо відшкодування збитків, завданих злочинною схемою.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.