Завдання 2,188 млн грн збитків НАК «Надра України»: матеріали справи відкрито

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про завершення розслідування дев’ятьом підозрюваним у завданні 2,188 млн грн збитків ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія». 22 листопада 2018 року стороні захисту надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

 Зокрема, йдеться про:

- колишнього директора ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія»;

- головного інженера ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія»;

- директора приватної компанії та його заступника;

- п’ятьох працівників Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія».

Цих осіб підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, «Чернігівнафтогазгеологія» — відокремлений підрозділ НАК «Надра України» —  в липні 2016 року передало в оренду 248 бурильних труб вартістю 2,188 млн грн приватній компанії, яка одразу надала їх у суборенду іншій, пов’язаній із нею, структурі.

Остання мала повернути це обладнання у вересні 2016 року, але фактично цього не зробила. Хоча за паперами виглядало так, що бурильні труби ніби повернуто.  В подальшому, на думку слідства, аби приховати факт відсутності цих труб, працівники Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», склали підроблені документи про відбракування та переведення бурильного обладнання у брухт чорних металів. Слідство має докази, які свідчать, що в такий спосіб люди діяли з відома директора та головного інженера ДП НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія».

Розслідування наведених фактів розпочато в березні 2017 року.

Про підозру особам повідомлено навесні 2018 року.

Фото: Українська Енергетика

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.