Завдання 51 млн грн шкоди державним шахтам: матеріали відкрито

Детективи НАБУ завершили розслідування фактів завдання 51,17 млн грн збитків трьом вугледобувним державним підприємствам. 11 серпня 2020 року вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Серед осіб, слідство стосовно дій яких завершене:

  • фізична особа, організатор злочинної організації;
  • секретар тендерного комітету ДП «Селидіввугілля»;
  • секретар тендерного комітету ДП «Мирноградвугілля»;
  • голова тендерного комітету ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1»;
  • секретар тендерного комітету ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1»;
  • член тендерного комітету ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1»;
  • член тендерного комітету ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1»;
  • фізична особа.

Матеріали слідства стосовно дій ще трьох осіб виділені в окреме кримінальне провадження. Йдеться про підозрюваних директора ТОВ «Доненергоекспорт» (оголошений у розшук у березні 2020 року), голову тендерного комітету ДП «Мирноградвугілля» (оголошений у розшук у квітні 2020 року), а також про невстановлену особу. Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.1 ст.255 КК України.

За даними слідства, впродовж 2016-2018 рр. учасники корупційної схеми фактично встановили контроль за державними закупівлями трьох державних підприємств — ДП «Селидіввугілля», ДП «Мирноградвугілля» та ДП «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг — від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія. При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничо-шахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак фактично ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, в свою чергу через навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Нагадуємо, 16 березня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру трьом особам, задіяним у корупційній схемі, шістьом — 19 березня та одному з підозрюваних — у квітні 2020 року. Загалом у кримінальному провадженні — 10 підозрюваних.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП здійснюють з лютого 2017 року.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото 1news.com.ua

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.