Завдання збитків ДП «Укркосмос»: матеріали справи відкрито

13 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили особам, підозрюваним у завданні понад 8 млн дол. США збитків ДП «Укркосмос» про завершення досудового розслідування. Стороні захисту надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Серед підозрюваних —  екс-директор ДП «Укркосмос», чиї дії кваліфіковано  за ч.2 ст.364  Кримінального кодексу України («Зловживання службовим становищем»), та колишній позаштатний радник генерального директора Національного космічного агентства України (ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України).

Як з’ясувало слідство, зазначені особи організували схему, за якою впродовж 2011-2017 років вивели за кордон та легалізували 8,245 млн дол. США, призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП «ВО Південмаш», та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії Уряду України в розмірі 292,4 млн доларів США.

Через такі дії запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь», як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України, зірвано. Натомість Кабінет Міністрів України змушений сплачувати за кредитом, наданим ДП. Наразі ці витрати уряду вже становлять близько 6 млрд грн.

Публікації на тему: https://nabu.gov.ua/tags/ukrkosmos

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.