Завдяки НАБУ громада Києва зберегла Оболонський острів

НАБУ і САП, у співпраці з КМДА, запобігли незаконному відчуженню у приватну власність Оболонського острова площею 147,7 тис. кв.м, що розташований поряд із парком «Наталка». Центральна колегія Мін’юсту задовольнила скаргу, яку подало КП «Плесо», щодо скасування реєстрації острова за приватною компанією.

У межах розслідування можливого незаконного привласнення причалів, дамб та острова на київській Оболоні, детективи НАБУ встановили, що у 2019-2020 роках з власності територіальної громади м. Києва виведено гідротехнічну споруду «Дамба напірна-багатофункціональна», що розташована біля Оболонської набережної. Площа гідротехнічної споруди, за даними реєстру, становить майже 143 тис. кв.м, що майже збігається з площею території Оболонського острова (147,7 тис. кв.м).

Однак, право власності на дамбу незаконно оформили на приватну компанію. При цьому, за Міським кадастром територія Оболонського острова обліковується за комунальним підприємством «Плесо» і належить громаді Києва. До того ж острів Оболонський включено до переліку територій, де має бути створено ландшафтний парк «Дніпровські острови», на що виділялись відповідні кошти з бюджету міста.

Після встановлення цих фактів, за ініціативи детективів НАБУ, було створено спільну з КМДА робочу групу, яка на підставі зібраних матеріалів розслідування підготувала скаргу щодо скасування реєстрації, яку врешті й задовольнив Мін’юст. Крім того, нотаріуса, причетного до цієї незаконної реєстрації, позбавили ліцензії, а іншому заборонили діяльність до з’ясування усіх обставин.

Розслідування цих фактів розпочали детективи за матеріалами розслідування журналістів «Схем». Надалі справу передали за підслідністю іншому органу досудового розслідування.

 

Фото biz.censor.net