Завдяки НАБУ та САП понад 5,7 млн грн можуть конфіскувати у судді з Київщини

На підставі зібраних детективами НАБУ матеріалів САП звернулася до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованими активів, що належать судді районного суду Київської області, та стягнення їх в дохід держави. Відповідний позов про цивільну конфіскацію подано 18 січня 2022 року.

За даними матеріалів НАБУ з’ясовано, що суддя через третіх осіб фактично набув у власність квартиру у Києві площею 142 кв. м та автомобіль, загальна вартість яких сягає 6,7 млн грн. При цьому, за результатами аналізу майнового стану та його доходів з’ясовано, що грошові кошти, використані для придбання цих активів, не могли бути набуті за рахунок законних доходів судді.

У разі задоволення позову, 5,7 млн грн, законність походження яких викликає обґрунтований сумнів, можуть конфіскувати в дохід держави. Це стало можливим після набуття у листопаді 2019 року чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Нагадуємо, у серпні 2021 року ВАКС визнав необґрунтованими активами у сумі понад 1,2 млн грн, що належали народному депутату України, та стягнув їх в дохід держави. За даними поданої декларації ці кошти народний депутат отримав від передання в оренду об’єкту нерухомості (жомової ями). Проте, він отримав ці кошти необґрунтовано, адже не був власником цього об’єкта.