Завершено розслідування за підозрою директора держпідприємства Харківщини у заволодінні 50 млн грн

НАБУ і САП завершили розслідування стосовно директора одного з державних підприємств лісового господарства Харківської області та керівників 4-х підконтрольних йому компаній (2 з них є родичами), підозрюваних у заволодінні деревиною на суму понад 50 млн грн. Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 209, ч. 5 ст. 191 КК України.

За даними слідства, директор держлісгоспу Харківської області (на момент вчинення злочину) та керівники підконтрольних йому ТОВ організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб’єктам господарювання. Загалом йдеться про продаж упродовж 2018-2019 рр. близько 15 тис. куб. м. деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн.

Крім того, слідство встановило, що протягом 2018-2019 рр. директор держлісгоспу, спільно з керівниками ТОВ, легалізували частину незаконно отриманних коштів у розмірі близько 2 млн грн через рахунки підставних фізичних осіб-підприємців під виглядом надання фінансової допомоги.

У серпні 2021 року вказаних осіб затримали та повідомили їм про підозру.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року директор держлісгоспу намагався уникнути кримінальної відповідальності за цей злочин і запропонував та надав старшому детективу Національного бюро неправомірну вигоду у 100 тис. дол. США за закриття кримінального провадження.

Директора дерпжпідприємства викрили «на гарячому» та повідомили йому про підозру, а в липні 2020 року закінчили розслідування за цим фактом та скерували справу до Вищого антикорупційного суду. У лютому 2022 року ВАКС визнав винуватим директора держлісгоспу та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців з конфіскацією частини майна.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.